Słowo Sołtysa

Witam,

Chciałbym serdecznie podziękować Państwu za zaufanie jakim obdarzyliście mnie wybierając na sołtysa Lublewa.
Wraz z Radą Sołecką postaramy się sprostać Państwa oczekiwaniom. Pracy przed nami jest dużo.
Bardzo chciałbym, abyście Państwo również uczestniczyli w budowaniu wizerunku naszego Sołectwa. To od mieszkańców zależy jak będzie się rozwijało Lublewo. Pomysłów mamy bardzo dużo, ale chcemy poznać Wasze oczekiwania. Chociaż środków jest niewiele, to postarajmy się wspólnie pracować nad poprawą bytową naszych WSZYSTKICH mieszkańców.
Będę również współpracował z Radnymi, bo tylko wspólne działanie może przełożyć się na realizację naszych pomysłów i przedsięwzięć.
Powstała strona internetowa www.lublewo.pl i adres mailowy soltys@lublewo.pl właśnie po to abyście Państwo pisali co was trapi i co byście chcieli zmienić w naszej miejscowości. Jesteśmy w stanie zrobić wiele, ale bez waszej pomocy w postaci ustnego, telefonicznego, mailowego lub poprzez stronę internetową powiadamiania nas o zaistniałych sytuacjach i sprawach Was nurtujących nie będziemy wiedzieć co tak naprawdę chcielibyście zmienić i zrobić.
Zapraszam wszystkich na zebrania wiejskie, bo od tego ilu Was będzie, zależało będzie na co wydamy środki z funduszu sołeckiego. Decydujmy razem jak ma wyglądać nasza miejscowość.
Nasze Sołectwo to nasza wspólna kraina, bo w niej się rodzimy, wychowujemy i mieszkamy.
To od nas i od naszych dzieci zależeć będzie wizerunek naszego coraz ładniejszego Lublewa.
Dbajmy o nasze Sołectwo i pracujmy nad poprawą wizerunku jak i relacji międzysąsiedzkich, bo wtedy żyło nam się będzie dużo lepiej.

Pozdrawiam
Sołtys
Adam Smolarczyk

wizerunek i bezpieczeństwo naszego Sołectwa

witam serdecznie,
bardzo jestem zadowolony z tej możliwości kontaktu choć mam świadomość,że ten kontakt nie jest jeszcze powszechny a szkoda.
Pisze Pan o poprawie bezpieczeństwa w naszym sołectwie i relacji międzyludzkich i bardzo dobrze. Jest tylko prośba aby Pan jako przedstawiciel nas samych był arbitrem i rozjemcą niż egzekutorem tego co ktoś panu zasugeruje czy też będzie sugerował swoje racje.
Nie zawsze,jak pokazuje życie, ten co próbuje wymusić określone reakcje władzy ma tę racje.Czasami są to jakieś zacietrzewienia, małostkowość czy nawet złe intencje i wszystko tylko po to aby "moja racja była jedynie słuszną racją".Bywa to krzywdzące i niesprawiedliwe spojrzenie a jeżeli przedstawiciel władzy jeszcze sprzyja takiemu kształtowaniu relacji międzyludzkich to tylko czekać na wypaczenia i kompletny brak relacji międzyludzkich.Pozostaniemy w tych "swoich domostwach" w poczuciu braku zrozumienia chęci integracji i dobrych relacji sąsiedzkich.Dlatego zwracam się z prośbą o równe traktowanie, doradzanie,czasami bycie rozjemcą niż osobą oznajmiającą o swojej władzy w Sołectwie.
Odnośnie bezpieczeństwa i dobrego wizerunku mam pytanie,
czy ci Panowie sterczący od rana do wieczora przed sklepem z butelkami pewnego płynu to nasza straż sołecka a może Panowie pracujący nad naszym wizerunkiem a może to tylko........
z poważaniem
mieszkaniec

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer